niedziela, 25 stycznia 2015

"Kupno i sprzedaż na Facebooku - czy warto ? "

Facebook aż roi się od grup i stronek sprzedażowych. Ludzie kupują , sprzedają oraz wymieniają się. 

Czy warto?

Moim zdaniem tak.

Sprzedaż i zarobek:

Jeśli chodzi o sprzedaż na face jest to świetny pomysł na dorobienie sobie nie pracując. Każda/y z nas ma w domu coś co nie jest już używane a komuś mogłaby się przydać. Najbardziej sławnym artykułem sprzedaży Facebook - owej są ubrania. Dziecięce, damskie, męskie, używane, nowe oraz te które są sprowadzone z za granicy. Ja to nazywam Facebook - owym lumpeksem :) Żartobliwie oczywiście ;) 

Co trzeba zrobić aby coś sprzedać na Facebooku?

Jeśli masz dużo czasu to zakładasz własną grupę zdobywasz członków grupy i tym samym potencjalnych klientów , wystawiasz ciuszki i już . Wiadomo, że aby zdobyć członków do swojej grupy potrzeba czasu i cierpliwości oraz zdobycia odpowiedniego prestiżu i zaufania. W obliczu ilości już istniejących grup sprzedażowych to wcale nie proste zadanie. 
Dużo łatwiejszą drogą jest zostać członkiem grupy na której każdy może coś sprzedać. Takich grup jest masa i mają ogromna ilość członków. 


Kupno:

Kupując na Facebooku trzeba liczyć się z faktem, że można zostać oszukanym, ponieważ nikt nie rejestruje ani nie sprawdza sprzedaży Facebook - owej. Faktycznie można kupić rzeczy za grosze i na prawdę w dobrym stanie. Ale... kupując trzeba robić to z głową. 

Jak kupować aby nie zostać oszukanym?

Po pierwsze trzeba dokładnie sprawdzić profil sprzedającej. Czyli zobaczyć ile ma znajomych ile zdjęć ile postów , czyli określić czy jej profil jest starczy czy nowy. Jeśli nowy - NIE KUPUJ - w 90 % to oszustka/oszust.
Po drugie trzeba sprawdzić czy nie ma na tą osobę skarg, zażaleń lub czy nie jest opisana na grupach oszustów Facebook - owych.
Po trzecie sprawdzajcie dokładnie grupy w których dokonujecie zakupu, czyli czy admini sprawdzają w jakiś sposób zakupy, czy są dostępni dla członków grupy, czy jest regulamin grupy i czy oszuści na bieżąco są wyrzucani z grupy. 


Ja jako osoba prywatna jestem członkiem sprawdzonych od dłuższego czasu przeze mnie grup, które są rzetelnie prowadzone przez adminów i na których nie boję się ani kupować ani sprzedawać. Oto linki do grup, z których każda z Was może śmiało korzystać, ponieważ są sprawdzone, uczciwe, porządne i poukładane :
1. https://www.facebook.com/groups/279722668854099/?ref=ts&fref=ts
2. https://www.facebook.com/groups/309426829245040/?fref=ts
3. https://www.facebook.com/groups/116518975223757/?fref=ts
4. https://www.facebook.com/groups/261982887260136/?fref=ts

Jeśli chodzi o szycie nowych rzeczy i ich sprzedaż polecam profil Dżoana Kowal ciuszki nowe, tanie, szyte na zamówienie, osoba 100 procent uczciwa : https://www.facebook.com/asia.relich.9?fref=ts
Natomiast jeśli chcielibyście wspomóc osoby biedne, polecam grupę świetnie monitorowaną przez jej adminów, osoby które tam są są na prawdę potrzebujące i piszą o swoich problemach natomiast adminki bacznie sprawdzają czy żadna ze swoją historią nie oszukuje tylko po to aby coś dostać. Dlatego jeśli chcecie pomagać zapraszam tutaj :https://www.facebook.com/groups/462454637167314/?fref=ts


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz