czwartek, 2 kwietnia 2015

" Ubiór - odpowiedni do wieku czy samopoczucia?"

Ubiór szczególnie dla kobiet jest sprawą ważną. Puki jesteśmy młode jest nam w miarę wszystko dozwolone. Nikt szczególnie nie czepia się tego co mamy ubrane, jaką mamy fryzurę lub makijaż. 

Widzimy osiemnastolatkę ubraną w mini , szpilki, rajstopy z wzorkami, mającą ostry makijaż i nas to nie dziwi. Jest seksownie ubrana no ale jest młoda więc jej to wypada. 

Natomiast co się dzieje kiedy do takiego stroju dodamy 10 lat plus wózek i kilka dzieci biegających w okół? 


Wtedy opinia społeczna zaczyna wręcz szaleć! Bo jak to ? Przecież matce nie wypada! Matka powinna założyć podarte buty i worek od ziemniaków na siebie! 


A co się dzieje kiedy osoba "otyła" pragnie ubrać się seksownie ? Kolejne szaleństwo! Przecież jak tak można? Ona nie ma prawa! Opinia społeczna zaczyna wrzeć jak zagotowana woda w garnku!

Kochani moim zdaniem nie ważne ile mamy lat, nie ważne ile mamy kilogramów, nie ważne czy mamy dzieci, czy jesteśmy w ciąży ubieramy się w to w czym czujemy się dobrze. Ubiór nie powinien być oparty o opinię społeczną, czy inne czynniki zewnętrzne. Nasz ubiór to nasza sprawa! Nigdy o tym nie zapominajcie! Matka czy kobieta otyła, czy też kobieta w wieku starszym są przede wszystkim kobietami. Nikt nie ma prawa nas oceniać. Pamiętajcie, żeby w świecie obłudy i w dobie internetu mieć zawsze swoje zdanie. 

Pozdrawiam Wasza
Żoną być 


6 komentarzy:

 1. Nie szata zdobi czlowieka, liczy sie wnetrze! Nieraz ludzie powierzchownie oceniaja innych przez co moga stracic szanse na poznanie kogos na prawde wyjatkowgo! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic dodać nic ująć. Lepiej bym tego nie powiedziała

  OdpowiedzUsuń
 3. Macie generalnie racje ale ja jestem otyła i moj dobry gust nie pozwala mi ubrac czegos, z czego i góra i dołem wylewałby sie tłuszcz.Co nie znaczy ze nie ubieram sie troche młodzieżowo mimo wieku i puszystości , noszekoszulki i dzinsowe kurtki ,jakies modne dodatki .Jest także czas na bardziej grzeczne ubieranie sie ale to chyba wszyscy wiedzą :) Nie poszłabym w kabaretkach na niczyj pogrzeb , nawet czarnych i nawet gdybym je nosiła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście kwestia gustu to swoją drogą , ale kochana o gustach się nie rozmawia ;) Generalnie chodzi o to aby ubierać się w to co lubimy i to w czym czujemy się dobrze be względu na opinię reszty społeczności ;)

   Usuń