poniedziałek, 1 czerwca 2015

"Problemy współczesnej kobiety"

Współczesna kobieta to najtrudniejszy "zawód" jaki znam. A wiem co mówię bo znam go od podszewki ;) Współczesna kobieta powinna być nie tylko idealną matką i żoną a również perfekcyjną strażniczką domowego ogniska, najlepszą w swym fachu sprzątaczką, bardzo dobrym pracownikiem/studentem, świetną przyjaciółką, córką, synową, itp. Od kobiety wymaga się dużo rzeczy, ale najwięcej ona wymaga sama od siebie... Wywierają na nią wpływ nie tylko rodzina i znajomi ale także wszelakie media, które narzucają nam styl bycia IDEALNĄ we wszystkim co robimy. 

Z czym wzmaga się współczesna kobieta?

1. Stereotyp matki idealnej. 

Czyli jakiej? Cierpliwej, wyrozumiałej, opanowanej, kochającej, "sama słodycz".. Dzieci zawsze piękne ubrane,czyste, dobrze wychowane, wszystko umieją , wszystko potrafią. 

2. Stereotyp żony idealnej.

Zawsze pięknie i seksownie wyglądająca, umalowana, pachnąca, włosy zawsze cudownie ułożone, paznokcie pięknie umalowane itp i na dodatek cudowna w łóżku, zawsze zaspakaja swojego męża, zawsze przeżywa orgazm. Do tego usłuchana, mądra, wyrozumiała i miła, nigy nie histeryzująca a już przenigdy czepiająca się.

3. Niezastąpiona strażniczka domowego ogniska, najlepsza w swym fachu sprzątaczka, świetna kucharka..

Dom zawsze czysty i wymuskany, w domu zapach nigdy nie przypalonego obiadu, harmonia , cisza spokój. 

4. Ceniony pracownik / bardzo dobra studentka.

W pracy co roku awans za wysokie osiągnięcia na studiach wyróżnienia w nauce. 

5. Idealna przyjaciółka , córka, synowa itp

Gdy przyjaciółka potrzebuje pomocy biegnie, gdy mama potrzebuje lekarstwa leci jak na skrzydłach do apteki, gdy teściowa potrzebuje pomocy w kuchni nigdy nie odmówi. 

Wszyscy od nas wymagają, narzucają nam normy zachowań, każdy czego innego od nas chce. Kobiety są niezniszczalne! Kto jak kto ale kobieta zawsze sobie poradzi! Otóż gówno prawda! My też potrzenujemy oddechu od życia dniem codzinnym, wsparcia bliskich i pomocy od innych! Najlepsze jest to , że to nie tylko społeczeństwo czy media narzucają nam styl "IDEALNEJ", ale MY same również! 
Kobiety warto czasem po prostu zwolnić, zatrzymać się w tym całym biegu i w tej całej walce o "idealność" i nachapać się świerzego powietrza. Warto rzucisz się na trawę i poleżeć , pomyśleć, warto odpocząć! Trzeba pamiętać, że ideały nie istnieją! Warto dążyć do perfekcyjności ale trzeba traktować to troszkę z przymknięciem oka ;)

6 komentarzy:

 1. Masz racje ale sa kobiety ktore udaja idealne i robia to tylko na pokaz .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Boją się pokazać swoje słabości.

   Usuń
  2. Albo chca zablysnac w oczach innych choc nie sa nawet dobrymi osobami.Tez tak sie zdarza i znam niestety takie kobiety :(

   Usuń
 2. Wszystko sie zgadza Kochana :) Ja idealem nie jestem,daze do tego ale czasem chcialabym rzucic wszystko w cholere i sie w koncu wyspac!!!

  OdpowiedzUsuń