poniedziałek, 27 marca 2017

"Samotna a SAMOTNA matka"

W swoim życiu mam do czynienia z wieloma ludźmi, przede wszystkim z kobietami. Jakoby jestem osobą, która jest wszędzie, która bywa w wielu miejscach i robi wiele rzeczy tym samym poznaję wiele ludzi. Wiecie jak jest… Poznawanie wiąże się nie tylko z imieniem i nazwiskiem ale często życiem. Przez to wysłuchałam już wielu historii i stworzyłam sobie w głowie pewną klasyfikację samotnych matek.

Na samym wstępie podkreślę, że samotna matka to dla mnie bohaterka! Baba z jajami, ch*jem i piczką jednocześnie. Chciałoby się teraz napisać, że samotna matka to osoba, która wie co to cierpienie, ból, trud życia etc. Z pewnością  w wielu przypadkach tak jest ale czy we wszystkich? Mamy wbity w bani stereotyp, który jak cierń tkwi w naszym mniej lub bardziej kumatym mózgu. Owszem poznałam kobiety, które zostały zdradzone, porzucone, bez pieniędzy i z dziećmi. Znam również takie, których mężów lub konkubentów po raz setny zamknęli w pierdlu i zostały z całym życiowym syfem same. Są to kobiety ewidentne skrzywdzone, nieszczęśliwe, oszukane, zapłakane, etc i ze szczerym sercem tak owe podziwiam, że mimo bólu walczą o lepsze jutro dla siebie ale często przede wszystkim dla dzieci. ALE… Znam również samotne matki z wyboru, kobiety, które odeszły od męża bo nie były szczęśliwe, zostawiły go bo będąc z nim się dusiły, również takie, które nie chciały znać ojca swojego dziecka, bo samotnymi matkami są i chciały być. Są to kobiety pewne siebie, eleganckie, wiedzące co chcą a przede wszystkim szczęśliwe, bo właśnie tak wyobrażały sobie swoje życie, taką podjęły decyzję, tak chcą. Dlaczego mówi się o nich tak mało? Uważam, że powinny być one przykładem dla tych dziewuch, które siedzą z mężem tyranem na chacie twierdząc, że bez niego nie da się żyć. Powinny być autorytetem dla opuszczonych kobiet w ciąży, które boją się każdego kolejnego dnia, bo przecież miało być inaczej. Powinny być wzorem dla nas wszystkich!

Podziwiam samotne mamy i ty podziwiaj i naucz się brać przykład!

Pozdrawiam

Żoną być 

6 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze napisałaś , nic dodać nic ująć .

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze napisałaś mało się mówi o tych kobietach a one przecież same muszą sobie radzić w problemach osobistych, rodzinnych, wychowawczych, społecznych itd. Ale nie zawsze takie samotne matki są z wyboru nieraz po śmierci męża też się nimi stają i też im wcale nie jest lekko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokałdnie... Jest wiele sytuacji, można by je wyliczać bardzo długo, zostało nam podziwiać brać przykład i pomóc ile mozna.

   Usuń